Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

Diecezja Tarnowska pomoże mieszkańcom Librantowej i Koniuszowej

Diecezja Tarnowska pomoże mieszkańcom Librantowej i Koniuszowej

Caritas Diecezji Tarnowskiej będzie dofinansowywać zakup materiałów budowlanych potrzebnych do naprawy lub wymiany dachów dla mieszkańców Librantowej i Koniuszowej.

Uruchamiany z racji pomocy diecezjalnej wsparcie dla mieszkańców. Na dzisiaj jest to kwestia zakupu drewna konstrukcyjnego, bo są tu sprawy podstawowe. W tę niedzielę ogłosimy zbiórkę powszechną na ten cel w całej diecezji, a w przyszłą niedzielę diecezjanie będą mogli się zaangażować w naszych parafiach i kościołach, aby wesprzeć finansowo poszkodowanych – mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż, który przyjechał odwiedzić poszkodowanych.Wnioski o pomoc można przynosić do parafii w Librantowej lub zgłaszać bezpośrednio do Biura Caritas. Wzór wniosku jest dostępny na stronie internetowej Caritas oraz w kancelarii parafialnej. Szczegóły.


Ponadto w przyszłą niedzielę 4 lipca CARITAS będzie zbierał ofiary pieniężne na pomoc dla rodzin poszkodowanych przez trąbę powietrzną.


Poniżej Komunikat Biskupa Tarnowskiego.

Drodzy Diecezjanie! Z głębokim przejęciem przyjmowaliśmy informacje o szeregu dramatycznych wydarzeń, które boleśnie dotknęły najpierw mieszkańców w Nowej Białej, zaś w miniony czwartek także kilka miejscowości w rejonie sądeckim, przez który przeszła trąba powietrzna i gradobicie. Najdotkliwiej zostali poszkodowani mieszkańcy Librantowej i okolic, gdzie zostało uszkodzonych około 50 budynków. Kilkadziesiąt rodzin straciło nie tylko dach nad głową, ale przede wszystkim stabilność życiową i wewnętrzny pokój. Nie możemy ich pozostawić bez konkretnej pomocy, do której tak dobitnie wzywał nas św. Paweł w dzisiejszym drugim czytaniu mszalnym: „niech wasz dostatek przyjdzie z pomocą ich potrzebom” (2 Kor 8, 14). Gorąco proszę Was zatem o ducha solidarności z poszkodowanymi, zarówno poprzez modlitwę w ich intencji, jak i pomoc materialną, którą będziemy chcieli zorganizować w przyszłą niedzielę, tj. 4 lipca, zbierając przy kościołach ofiary pieniężne do puszek Caritas. Dziękując za wszelkie wyrazy waszej solidarności z poszkodowanymi udzielam Wam z serca pasterskiego błogosławieństwa. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.


Źródło: PDT

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować