Kulturalna Małopolska na początek tygodnia 9 - 11 września

Spektakle, spotkania, koncerty dla małych i dużych melomanów - sprawdź, co na początek tygodnia przygotowały małopolskie instytucje kultury.

Kulturalna Małopolska na początek tygodnia 9 - 11 września

Wydarzenia: Muzyka na Szczytach, Nutka DaNutka

Muzyczne wydarzenie zagości na Scenie Atelier Teatru Witkacego w Zakopanem. A to za sprawą tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyka na Szczytach. Dwie niezwykłe kompozycje Karlheinza Stockhausena zaprezentuje duo: Barbara Borowicz – śpiew, Bartosz Saldan – światło.

Kiedy? Poniedziałek 9 września, godz. 19.00. Więcej informacji na stronie teatru.

Filharmonia Krakowska będzie gościć w Makowie Podhalańskim, zapraszając najmłodszych melomanów na spotkanie z Nutką Danutką. To kreatywna, interaktywna zabawa, pobudzająca wyobraźnię, którą prowadzi Danuta Augustyn – autorka wielu projektów dla dzieci, doskonale znana krakowskiej publiczności. Całość posiada formę warsztatów, podczas których prezentowane są różne instrumenty oraz bogaty repertuar, nie tylko klasyczny.

Kiedy? Makowskie Centrum Kultury – środa 11 września, godz. 10.00 i 12.00. Więcej informacji na stronie filharmonii.

Spektakle: Mrożek, Stachura, Wielki Gatsby

Teatr Witkacego w Zakopanem na koniec wakacji przygotował inscenizacje, które nawiązują do twórczości legendarnych twórców polskiej powojennej literatury:

  •  „Rzeźnia" to sztuka oparta na słuchowisku Sławomira Mrożka. Bohaterem jest skrzypek, mężczyzna, który nie potrafi w pełni dojrzeć, by wyzwolić się od dyktatu zaborczej matki, być niezależnym, pełnym artystą. Spektakl reżyseruje Andrzej St. Dziuk, a w obsadzie znajdziemy m.in. Dorotę Ficoń, Kamila Jońskiego i Krzysztofa Najbora.

Kiedy? Wtorek 10 września, godz. 19.15.

  • „Stachura – się powie o tym wolniutko a Ty tylko słuchaj" przywołuje teksty słynnego poety pokolenia 56. - To spektakl pełen muzyki, tworzonej tu i teraz, wśród widzów. Poszukiwanej od pierwszego dźwięku, rodzącego się z dotyku, oddechu, szarpnięcia struny - mówi reżyser całości Andrzej Bienias. W obsadzie m.in. Joanna Banasik, Katarzyna Pietrzyk i Krzysztof Łakomik.

Kiedy? Środa 11 września, godz. 19.15.

Więcej informacji o stronie teatru.

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie prezentuje adaptację głośnej, ekranizowanej powieści „Wielki Gatsby” Francisa Scotta Fitzgeralda. To historia o wielkim marzeniu, wielkiej miłości, wielkim rozczarowaniu i wielkiej pustce, opowieść o świecie, który otrząsa się z mrocznych czasów wojny, rzucając się w wir uciech epoki jazzu. Twórcą adaptacji i reżyserem spektaklu jest Jakub Roszkowski. W obsadzie m.in. Dominik Stroka, Karol Kubasiewicz, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Maciej Jackowski i Karolina Kazoń.

Kiedy? Scena Małopolski Ogród Sztuki – środa 11 września, godz. 19.00. Więcej informacji na stronie teatru.

Spotkania: Mościckie opowieści, spacer fotograficzny, legendy Krakowa

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na kontynuację cyklu spotkań „Historia na 5 za 5”, który stał się okazją do zapoznania się z przeszłością miasta Tarnowa, Mościc oraz okolicznych terenów. W kolejną niezwykłą podróż w czasie zabierze nas pasjonat historii dr Krzysztof Moskal. Opowie o początkach miasta Tarnowa, m.in. o pierwszym osadnictwie słowiańskim w tej okolicy, badaniach archeologicznych, pierwszej wzmiance o Tarnowie, grodzie na Górze św. Marcina, Tarnowie benedyktyńskim, wielkim i małym Tarnowie, a także czym była lokacja miasta i kim był jego założyciel.

Kiedy? Środa 11 września, godz. 17.00. Więcej informacji na stronie Centrum.

Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza do udziału we wrześniowym spacerze fotograficznym inspirowanym wystawą czasową „Wędrowanie. Turyści, pielgrzymi, migranci”. Jego uczestnicy wyruszą w wędrówkę ulicami krakowskiego Kazimierza, sprawdzając, jak dystans wpływa na sposób widzenia, a także poznając różne rodzaje fotograficznych perspektyw oraz ich rolę w budowaniu przekazu i recepcji zdjęć.

Kiedy? Wtorek 10 września, godz. 17.00. Więcej informacji na stronie muzeum.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na zajęcia Klubu wiedzy, podczas których uczestnicy poznają bliżej Kraków i jego okolice. Spotkania dedykowane są dla ukraińsko-polskiej społeczności, a prowadzi je Tetiana Vasylkovska. Tematem pierwszego z nich będą legendy Krakowa.

Kiedy? Środa 11 września, godz. 11.00. Więcej informacji na stronie biblioteki.

Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować