Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 04. 2021
Do końca roku: 254 dni
Jakość Powietrza

Oszukiwali samotne kobiety. Wyłudzili ponad 400 tys. zł

Oszukiwali samotne kobiety. Wyłudzili ponad 400 tys. zł

Dwóch obywateli Nigerii wyłudziło, od co najmniej 7 kobiet, ponad 400 tys. zł. Mężczyźni zostali zatrzymani przez Funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału SG oraz Policję we Wrocławiu.


Sprawcy kontaktowali się z paniami za pośrednictwem portali randkowych. Byli bardzo przekonywujący. Podawali się m.in. za amerykańskich żołnierzy, lekarzy z Syrii lub inżynierów z platformy wiertniczej, dzięki czemu udawało im się uśpić czujność ofiar. Kobiety były nakłaniane do przekazywania im pieniędzy pod pretekstem zbliżającego się spotkania i wspólnej przyszłości.

 

Funkcjonariusze ustalili, że w ciągu kilku lat mężczyźni oszukali co najmniej 7 kobiet na kwotę ok. 420 tysięcy złotych. W wyniku przeszukania mieszkań na terenie Wrocławia funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji zabezpieczyli nośniki danych oraz dokumentację bankową, które wskazują, że oszukanych w ten sposób kobiet może być niestety znacznie więcej - informuje Straż Graniczna.

 

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Mężczyzni usłyszeli zarzuty oszustwa i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa. Śledczy weryfikują zebrany materiał dowodowy, pod kątem ustalenia kolejnych pokrzywdzonych kobiet, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

 

Źródło: SG

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować