Wojewoda Małopolski wręczył odznaczenia państwowe za zasługi na rzecz ochrony i bezpieczeństwa zdrowia publicznego

W Gorlicach odbywa się dwudniowa narada szkoleniowa Państwowej Inspekcji Sanitarnej z województwa małopolskiego.

Wojewoda Małopolski wręczył odznaczenia państwowe za zasługi na rzecz ochrony i bezpieczeństwa zdrowia publicznego

Wydarzeniu towarzyszyła uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych przyznanych zasłużonym pracownikom Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych z Małopolski. Dekoracji odznaczonych dokonał wojewoda małopolski Łukasz Kmita w asyście małopolskiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego Jarosława Foremnego.


Za zasługi w działalności na rzecz ochrony i bezpieczeństwa zdrowia publicznego oraz za zaangażowanie w walce z epidemią COVID-19 prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał 4 Srebrne i 10 Brązowych Krzyży Zasługi.


Okres pandemii koronawirusa to był trudny i wymagający czas. Sprostali Państwo temu wyzwaniu, nierzadko podejmując niestandardowe działania, zawsze z pełnym zaangażowaniem i oddaniem. Przyznane dzisiaj odznaczenia państwowe to dowód wdzięczności i szacunku za pełnioną przez Państwa służbę na rzecz ochrony i bezpieczeństwa zdrowia publicznego. Niech będą one zachętą do dalszej wytężonej pracy w służbie Małopolanom – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


W agendzie narady znalazły się tematy dotyczące m.in. jakości wody w Małopolsce czy bezpieczeństwa żywności.


Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować