Za nami kolejne Konwersatorium Naukowe zorganizowane przez Akademię Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

Za nami kolejne spotkanie naukowe w ramach cyklu Konwersatoriów Naukowych organizowanych przez Akademię Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Tym razem tematem przewodnim było „Współpraca logopedy z fizjoterapeutą” – zagadnienie, które ma duże znaczenie dla osób z różnymi problemami zdrowotnymi związanymi z układem ruchu i mową.

Za nami kolejne Konwersatorium Naukowe zorganizowane przez Akademię Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

Wykład i warsztaty na ten temat poprowadziła mgr Joanna Łatka – logopeda i neurologopeda, która podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu pracy z pacjentami wymagającymi interdyscyplinarnej opieki. Studenci I roku fizjoterapii, którzy uczestniczyli w spotkaniu, dowiedzieli się m.in. jak ważna jest współpraca między logopedą a fizjoterapeutą w leczeniu zaburzeń napięcia mięśniowego twarzy, szyi i głowy, które mogą wpływać na jakość życia i funkcjonowanie pacjentów.


Ponadto mgr Joanna Łatka przedstawiła szeroki zakres działań logopedycznych, które nie ograniczają się tylko do korekcji wad wymowy u dzieci i młodzieży. Logopedzi zajmują się także terapią osób z różnymi zaburzeniami komunikacji, takimi jak autyzm, zespół Aspergera, zespół Downa, jąkanie, niedosłyszenie, dysleksja czy afazja.


Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające dla studentów fizjoterapii, którzy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu współpracy z innymi specjalistami. Było to 139. Konwersatorium Naukowe w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Zapraszamy na kolejne spotkanie 26 stycznia o godz. 11:00, które poprowadzi dr Anna Lukanova-Jakubowska – trener, fizjolog, wykładowca na Politechnice Opolskiej. Tematem będzie „Fizjologia z punktu widzenia praktyki”.


Źródło: ANS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować