10 mln zł strat po burzy w Starym Sączu

10 mln zł strat po burzy w Starym Sączu
10 mln zł strat po burzy w Starym Sączu

Skutki nawałnicy, która przeszła nad Skrudziną, Moszczenicą Wyżną i Przysietnicą są bardzo duże, tak w infrastrukturze gminnej, jak również w prywatnych budynkach mieszkalnych.

 

Marszałek Witold Kozłowski w obecności Kazimierza Gizickiego, zastępcy burmistrza oraz posłów Jana Dudy i Patryka Wichra odwiedzili gminę Stary Sącz.


Uszkodzone drogi, odwodnienia burzowe, przepusty, podmyte mosty, osuwiska na zboczach przy drogach i potokach, szczególnie w Moszczenicy Wyżnej i Przysietnicy. - Gminna komisja szacowania szkód, pracująca w terenie określiła straty na 10 milionów złotych -  poinformował Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza.

 

Olbrzymia tragedia ludzka obok, której samorząd województwa nie może przejść obojętnie. Zastanawiamy się nad skuteczną pomocą dla dotkniętych kataklizmem - przyznał po wizycie marszałek Witold Kozłowski.

10 mln zł strat po burzy w Starym Sączu 10 mln zł strat po burzy w Starym Sączu 10 mln zł strat po burzy w Starym Sączu 10 mln zł strat po burzy w Starym Sączu 10 mln zł strat po burzy w Starym Sączu 10 mln zł strat po burzy w Starym Sączu 10 mln zł strat po burzy w Starym Sączu 10 mln zł strat po burzy w Starym Sączu

Źródło i fot. UMWM