13. edycja Dożynek Gminnych w Korzennej

13. edycja Dożynek Gminnych w Korzennej
13. edycja Dożynek Gminnych w Korzennej, Fot. Gmina Korzenna

W dniu 26 sierpnia 2019 r. odbyła się 13. edycja Dożynek Gminnych w Korzennej. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego oraz parlamentarzystów. 

 

Uroczystość rozpoczęła się od korowodu dożynkowego spod Urzędu Gminy w Korzennej na plac przy dworze w Korzennej. O godz. 14.00 na placu odbyła się msza święta odprawiona przez ks. Tadeusza Sajdaka. 

 

Podczas Dożynek Gminnych w Korzennej szesnastu rolników zostało uhonorowanych odznaką "Zasłużony dla rolnictwa". Są to odznaczenia nadawane na wniosek przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Wnioski o nadanie odznaczeń zostały złożone przez Wójta Gminy Korzenna. Wśród parlamentarzystów obecnych na dożynkach była m.in. premier Beata Szydło oraz poseł Jan Duda, który wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy Korzenna wręczył rolnikom odznaczenia. 

 

Na scenie wystąpił znany zespół disco polo - Bayer Full, a także lokalne zespoły muzyczne i artystyczne, w tym Lipniczanie. Na placu przy dworze oprócz sceny pojawiły się stoiska gastronomiczne przygotowane przez koła gospodyń wiejskich. Po zakończeniu koncertu Bayer Full odbył się pokaz sztucznych ogni.