15 grudnia wielkie otwarcie Targów Bożonarodzeniowych w Nowym Targu

15 grudnia wielkie otwarcie Targów Bożonarodzeniowych w Nowym Targu
Oficjalna strona Miasta Nowy Targ

W sobotę 15 grudnia o godzinie 16 odbędzie się wielkie otwarcie Targów Bożonarodzeniowych w Nowym targu. Podczas wydarzenia po raz pierwszy zalśni miejska choinka, a także nastąpi inauguracja mobilnego lodowiska i zjeżdżalni Snow Tubing. Obie te atrakcje w dniu otwarcia Targów dostępne będą dla wszystkich bezpłatnie.

 

Podczas otwarcia Targów Bożonarodzeniowych przewidziane są występy artystyczne, zabawa na lodzie i nie tylko. Tradycją stał się już pokaz jazdy figurowej w wykonaniu wychowanków Podhalańskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Zwyrtany. Nie braknie konkursu na najładniejsze zimowe przebranie, tradydyjnych Jasełek - w tym roku przygotowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 w Nowym Targu, ani akcentu hokejowego w postaci pokazu Ice Cross w wykonaniu młodych hokeistów MMKS - Podhale Cross Fit.

 

Na nowotarskim rynku, prócz mnóstwa straganów z świątecznymi cudeńkami i pysznościami, będzie można spotkać sympatyczne zwierzaki. Mini Zoo z alpakami z hodowli El Salvador dostępne będzie codziennie od 10-18, a w ostatni przedświąteczny weekend (22-23 grudnia 2018) na płycie rynku ponownie pojawi się zagroda św. Mikołaja z żywymi reniferami. W ostatnią niedzielę przed świętami (23.12.2018 g. 16:00) odbędzie się też tradycyjna, góralska Wigilia Związku Podhalan. 

 

Wyjątkowa atmosfera, okazja do zrobienia niepowtarzalnych, rodzinnych zdjęć z św. Mikołajem i zwierzątkami w urokliwym, świątecznym anturażu, zjawiskowe pokazy jazdy na lodzie, bogata oferta specjałów i dekoracji, mobilna ślizgawka i wesoła zjeżdżalnia, elementy folkloru góralskiego, przepiękne dekoracje i oświetlenie, smaki, zapachy i dźwięki.

 

Targi Bożonarodzeniowe na rynku w Nowym Targu czynne będą codziennie od 15-23 grudnia w godzinach 10-18.