25 - lecie Klubu Sportowego LKS Mordarka

25 - lecie Klubu Sportowego LKS Mordarka
25 - lecie Klubu Sportowego LKS Mordarka, Fot. Gmina Limanowa

W dniu 23 czerwca 2019 r. w Mordarce odbyła się uroczystość związana z jubileuszem 25 - lecia istnienia Klubu Sportowego LKS Mordarka. Po mszy świętej mieszkańcy Mordarki i okolic zgromadzili się na stadionie sportowym w Mordarce, gdzie kontynuowano obchody uroczystości.

 

Na stadionie w Mordarce turniej został rozegrany przez seniorów drużyn LKS Mordarka, Płomień Limanowa, Krokus Przyszowa i Zawisza Rożnów. Po zakończeniu rozgrywek rozpoczęły się oficjalne wystąpienia. Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut złożył podziękowania dla Zarządu Klubu za dotychczasową działalność, rozpowszechnianie i promowanie piłki nożnej, życząc klubowi dalszych sukcesów. 

 

Podczas jubileuszu klubu sportowego LKS Mordarka odznaczono zasłużonych dla klubu działaczy, w tym złotą odznaką pośmiertnie Adama Szubryta. Srebrną odznaką uhonorowano Bogdana Rysia, Własysława Sułkowskiego i Franciszka Jareckiego. Brązową odznaką została natomiast odnaczona Gmina Limanowa. 

 

Po zakończeniu oficjalnych wystąpień odbyła się oficjalna część artystyczna, podczas której zebrani mogli obejrzeć występy uczniów Szkoły Podstawowej w Mordarce, zespołów Max Dance i Ars Limanowa oraz Parafialnej Orkiestry Dętej z Mordarki. Na scenie wystąpili także Zespół Regionalny "Spod Kicek" oraz gawędziarz Dominik Matys. Dużą atrakcyją dla zebranych były także pokaz trickingu Pawła Śmierciaka oraz pokaz wschodnich sztuk walki w wykonaniu Pawła Smolenia. 

 

Źródło i Fot. Gmina Limanowa