W Nowym Sączu odbył się 43. Festiwal Młodych Talentów

W Nowym Sączu odbył się 43. Festiwal Młodych Talentów
W Nowym Sączu odbył się 43. Festiwal Młodych Talentów, Fot. Miasto Nowy Sącz

W Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” odbyła się czterdziesta trzecia edycja Festiwalu Młodych Talentów, który został zorganizowany przez I Gimnazjum i I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Nowym Sączu. 

 

Wśród zebranych gości nie zabrakło Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzela. Podobnie jak co roku, organizacja Festiwalu Młodych Talentów odbywała się pod koordynacją pani Barbary Porzucek. Festiwal zgromadził wiele osób zainteresowanych sztuką, posiadających wrażliwość estetyczną. 

 

Nagroda za całokształt zjawiska twórczego, humor, koloryt i artystyczną duszę na co dzień” została wręczona Annie Kożuch, która otrzymała także Nagrodę Prezydenta Miasta Nowego Sącza. Nagroda Publiczności trafiła do rąk pani Sary Kociołek. Pani Barbara Porzucek wręczyła również nagrodę za pozytywne emocje, niezwykłą wrażliwość artystyczną i świetne wykonanie piosenki Weronice Porębie. 

 

Statuetki Talent zostały wręczone zwycięzcom poszczególnych kategorii, do których jak co roku należały teatr, kabaret, taniec, zespoły, instrumentaliści, piosenka i konkurs plastyczny. Debiutanci są nagradzani statuetką „Szczeble do kariery”, natomiast uczestnicy festiwalu, którzy trzykrotnie w nim uczestniczyli otrzymują statuetkę „Jajo Dinozaura”. 

 

Festiwal Młodych Talentów I Gimnazjum i I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu odbywa się, z kilkuletnią przerwą od 1971 r. 

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz