44. edycja Festiwalu Folklorystycznego Limanowska Słaza dobiegła końca

44. edycja Festiwalu Folklorystycznego Limanowska Słaza dobiegła końca
Oficjalna strona Miasta Limanowa

W dniu 25 listopada 2018 r., w niedzielę w budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Limanowej oficjalnie zakończono 44. edycję Festiwalu Folklorystycznego Limanowska Słaza. 

 

Występujący artyści reprezentowali wysoki poziom, a wszystkich łączyła pasja i zaangażowanie w pracę wykonywaną dla popularyzacji folkloru i tradycji ludowych. Festiwal trwał 4 dni, a artystyczne występy łączyły taniec, śpiew i muzykę. Dotychczas na scenie Limanowskiego Domu Kultury wystąpiło aż 800 wykonawców z powiatu limanowskiego. Występy artystyczne trwały do późnych godzin.

 

Festiwal Folklorystyczny Limanowska Słaza – jak co roku – został poprowadzony przez Mariana Wójtowicza, wprowadzając akcent humorystyczny do tego wydarzenia. W tym roku zmieniło się jednak miejsce festiwalu – w związku z przebudową Limanowskiego Domu Kultury, festiwal folklorystyczny został zorganizowany w budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Limanowej. 

 

Festiwalowi Folklorystycznemu towarzyszył kiermasz rękodzieła, gdzie były prezentowane rzeźby, obrazy i ręcznie zdobione przedmioty codziennego użytku. Wnętrze budynku i sali widowiskowej charakteryzowało się folklorystycznymi dekoracjami.

 

44. edycja Festiwalu Folklorystycznego Limanowska Słaza została zorganizowana z udziałem środków finansowych przyznanych organizatorom przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z Funduszu Promocji Kultury.