7 grudnia otwarcie wystawy malarstwa i rzeźby "Dla Niepodległej"

7 grudnia otwarcie wystawy malarstwa i rzeźby "Dla Niepodległej"
Oficjalna strona Miasta Nowy Sącz

W piątek 7 grudnia o godzinie 17 w Centrum Informacji Turystycznej przy ul.  Szwedzkiej w Nowym Sączu odbędzie sie wernisaż malarstwa i rzeźby Grażyny Kulig zatytułowany "Dla Niepodległej".

 

Grażyna Kulig jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, kierunku edukacja artystyczna  w zakresie sztuk plastycznych. Maluje od najmłodszych lat, a inspiracją jej twórczości jest pejzaż, martwa natura, kwiaty oraz portret. Artystycznie wypowiada się w różnych technikach, takich jak: olej, akryl, akwarela, pastel, kolaż, również tkanina artystyczna i rzeźba w gipsie. 
 

W latach 2002 – 2008 pełniła funkcję prezesa i wiceprezesa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Udziela się w pracy społecznej, bierze udział w wystawach zbiorowych i tematycznych. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych na terenie całego kraju. Jej obrazy znajdują się w muzeach, kościołach i zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Wiele razy nagradzana i wyróżniana, między innymi otrzymała Medal 700 – lecia Miasta Nowego Sącza, Tarczę Herbową Miasta Nowego Sącza, odznakę Zasłużony Działacz Kultury czy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. 
 

W 2018 roku została wydana książka pod tytułem „Marzenia nie liczą lat”, w której autorka Jadwiga Marzec opisała życie artystki. 
 

Wystawę prac Grażyny Kulig w Centrum Informacji Turystycznej będzie można oglądać do 31 grudnia 2018 roku.