Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” rozpoczęta

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” rozpoczęta
Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” rozpoczęta, Fot. ilustracyjna Pixabay

Małopolscy policjanci ruchu drogowego rozpoczęli właśnie akcję „Bezpieczna droga do szkoły”, polegającą między innymi na udzielaniu uczniom pomocy na tak zwanych szkolnych przejściach dla pieszych. 

 

Małopolscy policjanci będą od strony praktycznej uczyć się prawidłowego zachowania na drodze. W pierwszej kolejności akcja obejmie szkoły, które są najbardziej zagrożone i położone przy trasach o dużym natężeniu ruchu. Ponadto, przez cały okres roku szkolnego policjanci będą prowadzić zajęcia z najmłodszymi uczniami mające na celu poszerzenie wiedzy uczniów i zapobieganie wypadkom drogowym. 

 

W ramach prowadzonej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci będą nie tylko dbać o bezpieczeństwo uczniów, ale również kontrolować ruch drogowy, reagując na naruszanie przez kierowców przepisów o ruchu drogowym.

 

Funkcjonariusze policji podkreślają, że obowiązkiem rodziców jest nauczenie dzieci zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i uczestniczenia w ruchu drogowym. Zachęcają tym samym opiekunów, aby podczas spaceru do szkoły zwrócili dzieciom uwagę na zagrożenia i niebezpieczeństwa związane z uczestniczeniem w ruchu drogowym w roli pieszych. 

 

Źródło: KPP Limanowa