Akcja charytatywna dla Szymona Podobińskiego

Akcja charytatywna dla Szymona Podobińskiego
Akcja charytatywna dla Szymona Podobińskiego, Fot. Miasto Nowy Sącz

W dniach 5 i 6 kwietnia w Galerii Trzy Korony odbędzie się akcja charytatywna na rzecz 7-letniego Szymona Podobińskiego, który cierpi na autyzm. Chłopiec codziennie walczy o lepsze jutro, by móc funkcjonować i rozwijać się jak inne dzieci. Szansą dla niego jest delfinoterapia.

 

- W tych dniach, na specjalnym stoisku Klubu Integracyjnego, będzie możliwość zakupu świątecznych stroików, z których dochód w całości zostanie przeznaczony na wyjazd Szymona na delfinoterapię w miejscowości Truskawiec na Ukrainie. Szymon pojedzie tam w maju. Koszt takiej terapii to kwota około siedmiu tysięcy złotych. Szymon uwielbia wodę, sam czuje się w niej jak delfin. W trakcie zabaw w wodzie potrafi nawiązać kontakt werbalny z osobami, które się wokół niego znajdują. Delfinoterapia polega na tym, że dziecko przebywa w wodzie wraz z delfinem. Terapeuta kieruje zarówno dzieckiem, jak i delfinem. Dziecko ma za zadanie nawiązać kontakt dotykowy z delfinem. Potem ma za zadanie naśladować jego ruchy i przytulać go. W przypadku Szymka ta terapia z pewnością przyniesie oczekiwane efekty - mówi Jadwiga Hebda oligofrenopedagog z Miejskiego Przedszkola nr 4.

 

Podobnego zdania jest mama Szymona. - Chcielibyśmy, oprócz rehabilitacji Szymona w przedszkolu, spróbować właśnie delfinoterapii, która byłaby pomocna w jego dalszym rozwoju, społecznym i sensorycznym. Pomogłaby mu otworzyć się na świat - mówi.

 

Do wsparcia Szymka i zakupu świątecznych stroików zachęca dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek. 

 

- Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji. Przy okazji możemy pomóc Szymkowi. Sam doskonale wiem, jak trudna jest praca z dziećmi niepełnosprawnymi, ile wymaga cierpliwości. Jednak każdy trud jest warty tego końcowego efektu. Mam nadzieję, że dzięki państwa pomocy uzbieramy potrzebne środki na delfinoterapię dla Szymona - mówi Tomasz Baliczek. 

 

Datki finansowe na rzecz Szymona Podobińskiego można również przekazywać na stronie pomagam.pl

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz