Amfiteatr w Parku Strzeleckim nabiera kształtów

Amfiteatr w Parku Strzeleckim nabiera kształtów
Amfiteatr w Parku Strzeleckim nabiera kształtów

Jak zapewnia generalny wykonawca tej inwestycji firma Erbet, prace przy budowie amfiteatru w Parku Strzeleckim idą zgodnie z harmonogramem.

 

W miejscu starej muszli koncertowej powstaje nowoczesny zadaszony obiekt, który pomieści ponad 3 tysiące miejsc. Na chwilę obecną roboty budowlane te ciężkie są bardzo głęboko zaawansowane.

 

W sytuacji epidemii koronawirusa można się zastanawiać, czy gdzieś łańcuch dostaw pewnych kluczowych elementów nie zostanie zachwiany. Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie i w tej budowie nie będzie opóźnień. I będziemy mogli cieszyć się tym nowym Amfiteatrem, na który Sądeczanie wiele lat oczekiwali, jeszcze w zimie - informuje prezydent.

 

W otoczeniu nowego amfiteatru znajdą się: dwa place zabaw z sadzawką i z mokrą piaskownicą, drewniana altana z zadaszeniem, pętla gimanstyczna wyposażona w dziesięć elementów do ćwiczeń oraz fontanna z placem wejściowym.

 

Wszystkie alejki na terenie parku zyskają nową nawierzchnie, a cały teren będzie minitorowany elektronicznie. Przy placu wejściowym pojawią się dwa przystanki komunikacji miejskiej tak, żeby można było tam przyjechać bez samochodu czy roweru i całą rodziną wejść na teren parku. Pojawią się również miejsca parkingowe. Będzie ich 277.

 

Dodatkowo dwa skrzyżowania: ulicy Łokietka z ulicą Ogrodową oraz ulicy Wolskiej z ulicą Ogrodową zostaną wyremontowane i przerobione,w taki sposób, że zostaną wyniesione ponad linie drogi, co spowoduje, że będą one bezpieczniejsze dla pieszych i spowolnią ruch w tamtym rejonie - zaznacza prezydent.

 

Zrewitalizowany Park Strzelecki nie będzie służył wyłącznie imprezom czy większym eventom. Stanie się miejscem, gdzie na codzień Sądeczanie będą mogli przyjechać, spędzić czas i rodzinnie odpoczywać.

 

Koszt przedsięwzięcia to prawie 40 mln zł. Planowany termin odbioru obiektu to 30 listopada br.

 

Fot. archiwalna