Arkadiusz Mularczyk i Patryk Wicher na czele Zespołu ds. Rozwiązań Komunikacyjnych

Arkadiusz Mularczyk i Patryk Wicher na czele Zespołu ds. Rozwiązań Komunikacyjnych
Arkadiusz Mularczyk i Patryk Wicher na czele Zespołu ds. Rozwiązań Komunikacyjnych

W Małopolsce powołano nowy Zespół Parlamentarny ds. Rozwiązań Komunikacyjnych. Zajmie się on m.in. budową nowej linii kolejowej Podłęże – Mszana Dolna, łączącej trasę do Zakopanego i Nowego Sącza, oraz budową drogi szybkiego ruchu z Brzeska do Nowego Sącza, czyli tzw. Sądeczanki.

 

Oprócz przewdoniczącego Arkadiusza Mularczyka, wiceprzewodniczącego Patryka Wicher i sekretarza Stanisława Bukowca zespół tworzyć będzie jeszcze 12 kolejnych posłów reprezentujacych różne partie z Małopolski.

 

Arkadiusz Mularczyk zaznaczył, że dwie wspomniane wyżej inwestycje są bardzo istotne dla południa województwa małopolskiego, bo kolej i most stworzą nowe korytarze transportowe. Dodał, że oba przedsięwzięcia są na etapie procedowania i powinna nad nimi pracować ponadpolityczna grupa parlamentarna.

 

Celem zespołu jest wspieranie obu tych inwestycji. Ważne jest wypracowanie wspólnego stanowiska, aby inwestycje nie odwlekać w czasie.

 

Chcemy wypracowania pewnej kooperacji parlamentarno-rządowo-samorządowej dla całej tej inwestycji” – wyjaśnił Arkadiusz Mularczyk.

 

Zdaniem Arkadiusza Mularczyka największymi trudnościami przy budowie koleji będzie uzgodnienie trasy jej przebiegu oraz kwestie społeczne, bo inwestycja może się wiązać z wysiedleniami. Z kolei najważniejszą kwestią jest tutaj finansowanie, bo jest to bardzo kosztowna inwestycja. 

 

Chyba to największa inwestycja od czasu utworzenia centrali kolejowej w latach siedemdziesiątych. Tak wielkich inwestycji kolejowych jeszcze nie było w naszym kraju" - powiedział Arkadiusz Mularczyk.

 

Źródło: PAP, Fot. Pixabay