Awantura, groźby i nielegalna broń w domu

Awantura, groźby i nielegalna broń w domu
Awantura, groźby i nielegalna broń w domu, fot. ilustracyjna

5 czerwca funkcjonariusze z KPP w Limanowej udali się na interwencję w gminie Dobra.


Okazało się, że na terenie jednej z prywatnych posesji miała miejsce awantura domowa, podczas której mężczyzna groził rodzicom pozbawieniem ich życia.

 

Po dotarciu na miejsce mundurowi zastali wystraszone starsze małżeństwo oraz ich 44-letniego syna, który miał być sprawcą całego zdarzenia. Mężczyzna był bardzo wzburzony. Nie było możliwości nawiązania z nim kontaktu słowno-logicznego, dlatego został przewieziony do szpitala na konsultacje psychiatryczne.

 

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że 44-latek może posiadać nielegalnie broń i amunicję. Podczas przeszukania domu znaleziono dziesięć sztuk broni pneumatycznej, z których dwie sztuki najprawdopodbniej zostały przerobione na broń ostrą. Ponadto policjanci znaleźli 16 sztuk amunicji ostrej oraz 240 sztuk amunicji hukowej. Przedmiotową broń i amunicję zabezpieczono do badań przez biegłego - informuje oficer prasowy, asp. Jolanta Mól z limanowskiej komendy.

 

Mężczyzna po wyjściu ze szpitala został zatrzymany i usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.