Bieg z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości - sportowa impreza w duchu patriotyzmu

Oficjalna strona Miasta Zakopane

W dniu 27 października 2018 r. odbył się bieg z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości. Integracyjna impreza sportowa przebiegła w duchu patriotyzmu.

W sobotę 17 października 2018 r. w Zakopanem odbył się bieg z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. W sportowej imprezie wzięło udział w kilkaset osób. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Integracji przez Sport Handicap Zakopane i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane, w czym pomogło wsparcie ze strony PZU. Bieg sztafetowy na dystansie 100 km został objęty patronatem honotowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele różnych grup wiekowych – od juniorów po seniorów. Pierwsze okrążenie zostało wykonane przez przedstawicieli władz samorządowych i organizatorów biegu, którzy niosąc flagi narodowe zainaugurowali sportowe wydarzenie. Uczestnicy sportowo – patriotycznej imprezy rywalizowali ze sobą w dwóch formach – w formie profesjonalnej i integracyjnej.

W randze profesjonalnej rywalizowało ze sobą jedenaście sztafet złożonych z dziesięciu zawodników. Limit czasu na przebiegnięcie łącznie 100 km wyniósł 8 godzin. Każda drużyna musiała pokonać 250 okrążeń na stadionie lekkoatletycznym COS Zakopane. Zwycięstwo odnioła sztafeta Biathlonowy Klub Sportowy "Wojsko Polskie Kościelisko". Pokonała ona dystans 100 km w ciągu 4 godzin 57 minut i 14 sekund. Na drugim miejscu znalazł się zespół M.O.K. Mszana Dolna. Na podium stanęła także Drużyna Generała Ottokara Brzozy-Brzeziny.

Pogoda niestety nie dopisała, ponieważ w drugiej części rywalizacji zapanowała deszczowa aura. Niemniej nie przeszkodziło to zawodnikom w ukończeniu biegu w ciągu 8 godzin, czyli w limicie czasu ustalonym przez organizatorów. Ostatnia sztafeta dobiegła (w porozumieniu ze sobą) jednocześnie na metę zajmując tym samym dziesiąte miejsce.