Biznesowe efekty "końca komunizmu" w Polsce - konferencja z okazji 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r.

Biznesowe efekty "końca komunizmu" w Polsce - konferencja z okazji 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r.
Biznesowe efekty "końca komunizmu" w Polsce - konferencja z okazji 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r., Fot. Urząd Miasta Nowy Sącz

Z okazji 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r., w dniu 7 czerwca w auli WSB - NLU w Nowym Sączu odbyła się konferencja zatytułowana Biznesowe efekty "końca komunizmu" w Polsce. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Beskidzka Inicjatywa Społeczna. 

 

W panelu dyskusyjnym poświęconym zagadnieniu lokalnego patriotyzmu gospodarczego uczestniczył Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel. Konferencja została uroczyście otwarta wystąpieniem rektora WSB - NLU dr Dariusza Woźniaka oraz przez radnego Rady Miasta Nowego Sącza Macieja Prostko. W ramach konferencji wystąpił również pierwszy rektor, a zarazem założyciel WSB - NLU Krzysztof Pawłowski, który w swoim przemówieniu nawiązał do pierwszych wolnych wyborów, które odbyły się w dniu 4 czerwca 1989 r. 

 

Program konferencji obejmował trzy panele dyskusyjne:

  • "Polska branża spożywcza w XXI wieku" moderowany przez posłankę na Sejm RP Elżbietę Zielińską
  • "Przewagi konkurencyjne polskich przedsiębiorstw" moderowany przez rektora WSB-NLU dr Dariusza Woźniaka
  • "Lokalny patriotyzm gospodarczy" moderowany przez Macieja Prostko

Prezydent Miasta Nowego Sącza zabrał głos podczas ostatniego z wymienionych paneli. 

 

Po zakończeniu konferencji odbyła się finałowa gala konkursu "Włącz myślenie - postaw na przedsiębiorczość". Uczestnicy konferencji mieli możliwość spotkania z osobami, które jako parlamentarzyści czynnie uczestniczyli w transformacji ustrojowej w Polsce.  

 

Źródło i Fot. Urząd Miasta Nowy Sącz