Była na kwarantannie, a przyjmowała gościa

Była na kwarantannie, a przyjmowała gościa
Była na kwarantannie, a przyjmowała gościa

23-letnia mieszkanka Nowego Sącza otrzymała karę pieniężną w wysokości 15 tys. zł za złamanie zasad kwarantanny. Młoda kobieta została nią objęta bo miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

 

Pomimo tego kilkakrotnie przyjmowała gościa, osobę nieobjętą kwarantanną. Swoje zachowanie tłumaczyła funkcjonariuszom tym, że nie widzi nic złego w tym, że ktoś ją odwiedza. Taką sytuację odnotowali sądeccy Policjanci podczas trzech kontroli u kobiety.

 

Na chwilę obecną prowadzone są czynności wyjaśniające pod kątem wykroczenie przeciwko zdrowiu. Poinformowany został również Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu, który w drodze decyzji administracyjnej nałożył na 23-latkę karę pieniężną w wysokości 15 000 zł, która ma być zapłacona w terminie 7 dni - informują funkcjonariusze KMP w Nowym Sączu.

 

Osoby przebywające na kwarantannie nie bez powodu zostały na nią skierowane. To czas odosobnienia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Nie stosując się do tych zasad narażamy czyjeś zdrowie lub życie, a siebie samych na wysokie kary finansowe.