Co dalej z Mostem Południowym?

Co dalej z Mostem Południowym?
Co dalej z Mostem Południowym?

Od zeszłego roku sprawy budowy mostu południowego Nowego Sącz nieco odeszły w cień. Czy projekt został zawieszony?

 

Otuż nie. Jak mówi prezydent Ludomir Handzel, prace nad tym rozwiązaniem cały czas trwały, co więcej pojawiła się również nowa jeszcze nieprezentowana wersja przeprawy. 

 

Ja pokazuje wszystko i stawiam na transparentność całego procesu. Chcę żebyście wiedzieli wszystko, tak jak podkreślam, nie wiem czy zostanę dopuszczony do głosu na Sesji Rady Miasta, bo ostatnie dwie sesje punkt, kiedy mogę się wypowiedzieć został zdjęty. Też pamiętamy o tym, że i prezydent Majka oraz prezydent Bochenek też są blokowani w swoich wypowiedziach. Stąd dziękuję sądeckim mediom za to, że w ciągu dzisiejszej konferencji prasowej mogę właśnie przekazać za państwa pośrednictwem te informacje – mówił na konferencji prasowej prezydent.   
   

 

Miasto podtrzymuje swoją opinie, iż najlepsze rozwiązanie to w dalszym ciągu wariant C, do którego realizacji miasto może przystąpić już w tym roku. To również koncepcja na którą wydano już prawie 800 tys. złotych. Jednocześnie zdecydowanie odżegnując się od stwierdzeń, że miasto stoi murem za swoją opcją z nastawieniem albo to albo nic.

 

Dla dobra sprawy dla wyższego celu, żeby ta przeprawa powstała ponieważ uważam, że w dużej mierze może rozładować ruch na ul. Węgierskiej, pewnie nie rozwiążę problemu całkowicie, ale będzie to duży krok w kierunku rozładowania tego ruchu. Jestem zwolennikiem wdrożenia każdego wariantu jednak przy zastrzeżeniu, które uczyniłem. To znaczy nie możemy wprowadzić ruchu na osiedle Wólki, musimy odsunąć tą obwodnicę od zabudowań mieszkaniowych, muszą zgodę wyrazić wody polskie oraz PKP  – powiedział prezydent Ludomir Handel 

 

Fot. UMNS