Coraz goręcej na linii Miasto Nowy Sącz - Sądeckie Wodociągi

Coraz goręcej na linii Miasto Nowy Sącz - Sądeckie Wodociągi
Coraz goręcej na linii Miasto Nowy Sącz - Sądeckie Wodociągi, Fot. Google Maps

Dzisiaj (23.08.2019) po godzinie 15 w sądeckim ratuszu odbył się brefing prasowy dotyczący podwyżki cen przez Zarząd Sądeckich Wodociągów. 

 

Podczas briefingu Prezydent, Wiceprezydent, Radni oraz przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych odnieśli się do (rzec można patowej ) sytuacji jaka jest obecnie na linii Miasta Nowy Sącz - Sądeckie Wodociągi. 

 

Jak wskazuje Prezydent, spółka stała się monopolistą i to ona dyktuje ceny i nikt nie ma na to żadnego wpływu. Co więcej  miasto z uwagi na to iż nie ma żadnego przedstawiciela w radzie nadzorczej i zarządzie spółki, nie ma możliwości zorientowania się, dlaczego podejmowane są decyzje skutkujące z przerzucaniem kosztów na mieszkańców. 

 

Prezydent apeluje, aby osoby odpowiedzialne za tą sytuacje ustąpiły ze swoich stanowisk. Zaznaczył również  że celem spółki komunalnej nie jest tylko wypracowywanie zysku, ale dostarczanie usług w jak najniższej cenie dla ludzi, podkreślił również , że chce przywrócenia pierwotnych cen i odzyskania kontroli nad sądeckimi wodociągami. 

 

Z kolei pan Wiceprezydent Artur Bochenek w krótkim wystąpieniu zaznaczył, że nie ma pewności czy Sądeckie Wodociągi w przyszłym roku nie podwoją cen taryf za wodę wedle swojego „widzimisię „ oraz, że Miasto Nowy Sącz i nowosądeczanie nie chcą i nie będą zakładnikami wodociągów.

 

Prezes grodzkiej spółdzielni mieszkaniowej Jarosław Iwaniec dodał, że podwyżki cen mają charakter skandaliczny i nie są uzasadnione ekonomicznie. Rozważana jest nawet droga prawna przeciwko Sądeckim Wodociągom.