Czyste powietrze w naszych rękach - antysmogowe targi w Nowym Sączu

Czyste powietrze w naszych rękach - antysmogowe targi w Nowym Sączu
Czyste powietrze w naszych rękach - antysmogowe targi w Nowym Sączu. fot. ilustracyjna

W dniu 27 kwietnia w godzinach od 10.00 do 18.00, na rynku Nowego Sącza odbędą się antysmogowe targi połączone z prezentacją proekologicznych form instalacji grzewczych, w tym pomp ciepła, kotłów gazowych i innych. 

 

Osoby, które nie zdążą na targi w najbliższą sobotę, będą miały okazję udziału w podobnym wydarzeniu planowanym na dzień 25 maja 2019 r. Podczas tego typu targów producenci i dystrybutorzy mają możliwość dotarcia do użytkowników końcowych. Natomiast użytkownicy końcowi - osoby fizyczne i przedsiębiorcy - mają możliwość zapoznania się z dostępną ofertą nowoczesnych instalacji grzewczych, a także kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych. 

 

Targi antysmogowe są organizowane w ramach projektu "Poprawa jakości powietrza dla miasta Nowego Sącza etap II" współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020. Projekt jest ukierunkowany na poprawę jakości powietrza na obszarze Nowego Sącza poprzez zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych, których źródłem w dużej mierze są domy mieszkalne. 

 

Ważną częścią projektu jest kampania informacyjno - edukacyjna, oparta na promowaniu postaw proekologicznych i poczucia odpowiedzialności za stan środowiska.