Dachowanie samochodu osobowego po kolizji drogowej

Dachowanie samochodu osobowego po kolizji drogowej
Zdj. Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu

Środa 7 listopada okazała się dosyć dramatyczna w skutkach dla podróżujących dwoma samochodami osobowymi na al. Józefa Piłsudskiego w Nowym Sączu.

 

Około godziny 15 strażacy otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że zderzyły się dwa pojazdy osobowe marki Fiat oraz Seat. Siła uderzenia obydwu była tak duża, że jeden z nich dachował.

Kierujący Fiatem nie odniósł żadnych obrażeń natomiast poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące Seatem. Załoga karetki Pogotowia Ratunkowego udzieliła im pierwszej pomocy i przetransportowała do szpitala.

Kierujący jadący tamtą trasą musieli liczyć się z utrudnieniami. Samochody blokowały skrzyżowanie. Seat znajdował się na dachu, a Fiat na kołach. Ruch pojazdów odbywał się tylko jednym pasem w kierunku Krynicy Zdrój i jednym w kierunku centrum.

Działania służb ratunkowych trwały 1,5 godziny i polegały na zabezpieczeniu obszaru działań, zasypania sorbentem wyciekłych płynów eksploatacyjncyh oraz usunięcia pozostałości po zdarzeniu na pobocze. Oba pojazdy przemieszczono poza obrys jezdni. Policja na miejscu prowadziła swoje czynności dochodzeniowe.