Dachowanie samochodu osobowego w miejscowości Polany

Dachowanie samochodu osobowego w miejscowości Polany
Zdj. Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu

18 października br. w godzinach nocnych w miejscowości Polany miało miejsce zdarzenie w wyniku którego dachował samochód osobowy.

Na miejsce zdarzenia została skierowana jednostka JRG w Krynicy-Zdroju, OSP Berest i OSP Polany. Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się, że na łuku drogi po lewej stronie jezdni znajdował się na dachu samochód marki Audi.

Samochodem podróżował kierujący oraz troje pasażerów. Nie zgłaszali oni żadnych dolegliwości. Z przeprowadzonego rozpoznania wynikało, że samochód przyhamował na łuku drogi przed przebiegającą sarną, po czym wypadł z jezdni i dachował.

Kierowcy jadący tamtą trasą musieli liczyć się z utrudnieniami. Ruch odbywał się jedną stroną jezdni.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Nie stwierdzono wycieków płynów eksploatacyjnych . Ze względu na wyposażenie pojazdu w instalację LPG sprawdzono miernikiem wielogazowym otoczenie. Nie stwierdzono wycieków. Po zakończeniu przez funkcjonariuszy Policji czynności dochodzeniowych uczestnicy zdarzenia zabezpieczyli we własnym zakresie swój pojazd. Działania służb ratunkowych trwały godzinę.