Darmowe porady prawne w powiecie nowosądeckim

Darmowe porady prawne w powiecie nowosądeckim
Darmowe porady prawne w powiecie nowosądeckim, Fot. ilustracyjna Pixabay

Potrzebujesz pomocy prawnika, ale nie stać cię na skorzystanie z usług kancelarii radcowskich lub adwokackich? Zadzwoń do punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego znajdującego się w okolicy i umów się na spotkanie. 

 

W ramach nieodpłatnej pomocy prawnej osoby zainteresowane mogą skorzystać z nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, czyli uzyskać poradę prawną w sprawie problemu związanego z prawem, np. rodzinnym, cywilnym lub karnym. Porady prawne są świadczone nieodpłatnie na przykład osobom, które są zadłużone, mają problemy związane z uzyskaniem świadczeń socjalnych i ubezpieczeniowych, są zagrożone eksmisją i tym podobnych. 

 

Nieodpłatna pomoc jest świadczona na rzecz osób fizycznych, które nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Osoba, która ze względu na niepełnosprawność nie może stawić się w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej, może uzyskać taką pomoc w miejscu swojego zamieszkania. 

 

Pamiętaj, że korzystając z nieodpłatnej pomocy prawnej masz takie same prawa, jak klient kancelarii – prawnik udzielający porady prawnej ma obowiązek zachowania w tajemnicy wszystkich informacji, o których się dowiedział. Jego obowiązkiem jest też udzielenie porady prawnej skutkującej ochroną twoich interesów. 

 

Na spotkanie z prawnikiem należy przygotować wszystkie dokumenty związane ze sprawą, ułożone chronologicznie, co ułatwi pracę prawnikowi. Należy również zebrać jak najwięcej informacji istotnych w sprawie. 

 

Pełna lista punktów nieodpłatnej pomocy prawnej znajdujących się na terenie powiatu nowosądeckiego z podaniem adresów i numerów telefonu znajduje się na stronie: http://nowosadecki.pl/pl/punkty-pomocy-prawnej-i-obywatelskiej

 

Źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz, Fot. ilustracyjna Pixabay