Decyzją sanepidu Parafia w Tyliczu została zamknięta

Decyzją sanepidu Parafia w Tyliczu została zamknięta
Decyzją sanepidu Parafia w Tyliczu została zamknięta

W związku z faktem, iż 11 czerwca, w porannym nabożeństwie w kościele parafialnym w Tyliczu uczestniczyła osoba zakażona koronawirusem, dlatego decyzją sanepidu z Nowego Sącza kościół został zamknięty, a kapłani objęci kwarantanną. Taką informację przekazał ks. proboszcz tamtejszej parafii Piotr Fiksak.

 

W związku z obecnością w naszym kościele, w Boże Ciało na mszy św. o godz. 7.00, osoby zarażonej na covid19, decyzją sanepidu z Nowego Sącza kościół został zamknięty, a my kapłani zostaliśmy objęci kwarantanną.

Nie wiemy jak długo taki stan rzeczy będzie się utrzymywał. Wszelkie nowe informacje będziemy umieszczać na stronie parafialnej – prosimy więc o śledzenie tych informacji.

Pragniemy poinformować, że otrzymaliśmy zgodę na odprawianie mszy świętych w kościele – bez udziału jakichkolwiek osób! Dlatego wszystkie intencje zapowiedziane w minioną niedzielę zostaną odprawione w wyznaczonych dniach i o wyznaczonej porze. Można więc, poprzez transmisję internetową łączyć się na modlitwie z nami. Msza św. w Muszynce w piątek nie odbędzie się natomiast wyznaczona intencja zostanie odprawiona w Tyliczu o godz. 18.00.

Prosimy wszystkich parafian, a szczególnie mieszkańców Muszynki o nadzwyczajne środki ostrożności, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa w naszej parafii.

Całą tę trudną sytuację polecajmy nieustannie Matce Bożej Tylickiej, prosząc o zdrowie dla zarażonych, a dla pozostałych o zachowanie od zarażenia wirusem.

Pozdrawiam Was i obejmuję wszystkich modlitwą - czytamy w komunikacie na stronie parafii.

 

Fot. Parafia Tylicz