Dobiegła końca 37. edycja Konkursu Druzbacka

Dobiegła końca 37. edycja Konkursu Druzbacka
Dobiegła końca 37. edycja Konkursu Druzbacka, Fot. Gmina Limanowa

W dniach 9 - 12 maja 2019 r. odbył się 37. Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych DRUZBACKA w Podegrodziu. Komisja artystyczna przesłuchała i oceniła 112 prezentacji konkursowych. Uczestnicy konkursu pochodzili z siedmiu powiatów województwa małopolskiego i podkarpackiego.

 

W skład komisji artystycznej weszli etnomuzykolog Anna Borucka - Szotkowska, muzyk Jadwiga Adamczyk, językoznawca Artur Czesak oraz etnograf Benedykt Kafel. W ramach wydarzenia kulturalnego odbyły się: Konkurs Muzyk Ludowych, Konkurs Instrumentalistów, Konkurs Grup Śpiewaczych, Konkurs Śpiewu Solowego, Konkurs Mistrz i Uczeń oraz Konkurs drużbów i mowy starosty weselnego. W każdym z konkursów wystąpili artyści w trzech kategoriach - dorosłej, młodzieżowej i dziecięcej. 

 

Nagroda główna w Konkursie Grup Śpiewaczych w konkursie dorosłych "Złoty Słowik" została przyznana męskiej grupie śpiewaczej Dolina Popradu z Piwnicznej - Zdroju, wraz z kwotą pieniężną w wysokości 350 zł. 

 

Tegoroczna edycja została zorganizowana przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu. Nagrody finansowe zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu i MCK Sokół w Nowym Sączu. 

 

Źródło i Fot. Gmina Limanowa