Dodatkowe 1,7 mld zł na budowę "Sądeczanki"

Dodatkowe 1,7 mld zł na budowę "Sądeczanki"
Dodatkowe 1,7 mld zł na budowę

Rząd przeznaczy dodatkowo ponad 21 mld zł na Program Budowy Dróg Krajowych. Więcej pieniędzy zostanie przewidzianych m.in. na budowę drogi z Brzeska do Nowego Sącza, czyli tzw. "Sądeczanki".

 

Powstanie tej niezwykle ważnej drogi z Brzeska do Nowego Sącza nabierze tempa, dzięki znaczącemu wsparciu finansowemu ze strony polskiego rządu.

 

Na budowę drogi krajowej nr 75 na odcinku Brzesko – Nowy Sącz o długości 47,7 km, zostanie przeznaczone dodatkowe 1,7 mld zł.


Dziękuję Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za wsparcie naszych zabiegów w sprawie „Sądeczanki”. Rada Ministrów na czele z Panem Premierem Mateuszem Morawieckim i Panem Ministrem Andrzejem Adamczykiem zwiększyła środki na budowę drogi Brzesko – Nowy Sącz z 1 483 000 000 zł do 3 183 000 000 zł - informuje marszałek Witold Kozłowski.Zwiększone finansowanie budowy dróg krajowych będzie pochodziło z obligacji Skarbu Państwa, kredytów zaciąganych w Europejskim Banku Inwestycyjnym oraz z refundacji z budżetu środków europejskich.

 

Dodatkowe pieniądze będą także pochodziły z przesunięcia z budżetu państwa części wpływów podatku akcyzowego oraz z wpływów z opłaty elektronicznej pobieranej z nowobudowanej sieci dróg szybkiego ruchu.

 

Źródło: GDDKiA, UMWM