Dodatkowe 7 tys. zł na szkolenie dla pracownika

Dodatkowe 7 tys. zł na szkolenie dla pracownika
Dodatkowe 7 tys. zł na szkolenie dla pracownika, Fot. ilustracyjna Pixabay

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie przygotował dla osób aktywnych zawodowo propozycje dofinansowania szkoleń językowych, komputerowych, prawa jazdy lub innych szkoleń zawodowych. Ich celem jest ułatwienie pracownikom rozwoju kwalifikacji, a tym samym i zawodowej kariery. 

 

Dofinansowanie jest przyznawane w formie bonów w wysokości do 87% wartości szkolenia, w ramach projektów "Kierunek Kariera" oraz "Kierunek Kariera Zawodowa". W przypadku obu projektów celem jest rozwój kompetencji i kwalifikacji osób dorosłych, co ma korzystnie wpłynąć na poprawę dostępności do wyspecjalizowanej, wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

 

Dostęp do projektów "Kierunek Kariera i "Kierunek Kariera Zawodowa" oraz "Nowy Start w Małopolsce" został zapewniony na podstawie porozumienia podpisanego w lipcu bieżącego roku przez uczestniczących w konwencie wójtów i burmistrzów z terenu miasta i powiatu nowosądeckiego.

 

W postaci bonów szkoleniowych mieszkańcy Nowego Sącza i okolicznych gmin mogą otrzymać nawet 7000 zł dofinansowania. W projektach mogą wziąć udział osoby należące do jednej z trzech grup wiekowych:

- powyżej 50 r. życia,

- 25 - 50 lat, życia oraz posiadające co najwyżej wykształcenie średnie 

- 18 - 25 lat życia posiadające wykształcenie średnie 

 

Warunkiem uczestniczenia w projekcie jest również zamieszkiwanie w województwie małopolskim.

 

Źródło; UMWM, Fot. ilustracyjna Pixabay