Dodatkowe miliony na działania w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

Dodatkowe miliony na działania w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej
Dodatkowe miliony na działania w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

11 sierpnia zakończył się proces roboczych konsultacji ze służbami Komisji Europejskiej, którego wynikiem będzie możliwość wdrożenia drugiego etapu Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - finansowanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.


Mamy zgodę Komisji Europejskiej na realizację drugiego etapu Pakietu Medycznego w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Brawo Panowie!!! Przyspieszamy! – tymi słowami skomentował decyzję Komisji Europejskiej marszałek Witold Kozłowski.

 

Przygotowane przez Zarząd Województwa Małopolskiego zmiany obejmują przeznaczenie ponad 304 mln zł na kompleksowe działania mające na celu łagodzenie skutków epidemii Covid-19 w Małopolsce.

 

Dzięki tym środkom możliwe będzie m.in. wsparcie małopolskich przedsiębiorców poprzez zapewnienie kapitału na ich bieżącą działalność, poprawę bezpieczeństwa małopolskich placówek opieki całodobowej, zakup sprzętu do prowadzenia efektywnej nauki zdalnej, ale przede wszystkim wsparcie w sektorze ochrony zdrowia w ramach pakietu medycznego.

 

70 mln zł z tej kwoty zasilą Małopolskę w bezpośredniej walce z epidemią. Ta niebagatelna pomoc, która przełoży się m.in. na wsparcie szpitali w specjalistyczny sprzęt i infrastrukturę do efektywnego diagnozowania i leczenia chorych. Jednocześnie na wsparcie związane z wyposażeniem w środki ochrony osobistej będą mogły liczyć służby ratunkowe działające w regionie.

 

W najbliższych tygodniach, po oficjalnym przesłaniu pakietu zmian w Regionalnym Programie Operacyjnym, a następnie decyzji Komisji Europejskiej, będzie możliwe już faktyczne zaciąganie zobowiązań oraz wypłata wsparcia – zależnie od specyfiki poszczególnych działań zaplanowanych w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

 

Źródło i fot. UMWM