Dopuścił się kradzieży i rozboju z użyciem noża

Dopuścił się kradzieży i rozboju z użyciem noża
Dopuścił się kradzieży i rozboju z użyciem noża, Fot. ilustracyjna

Sądeccy Policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej z użyciem sprężynowego noża.

 

Sytuacja miała miejsce 23 kwietnia w rejonie ul. Piątkowskiej w Nowym Sączu. Wtedy podejrzany zaczepił 22-latka, przewrócił go i zadał cios nożem sprężynowym. Dodatkowo ukradł pokrzywdzonemu telefon oraz portfel z dokumentami i oddalił się z miejsca zdarzenia.

 

Pokrzywdzony poszedł za sprawcą, by ten oddał mu jego własność. W kwestii dokumentów agresor ustąpił, ale z telefonu nie zamierzał rezygnować. W pobliżu jednej z posesji ponownie zaatakował i używając noża, ranił swoją ofiarę, jednocześnie grożąc, by ta nie zgłaszała sprawy na Policję. Widząc szarpaninę, osoba postronna udzieliła pomocy pokrzywdzonemu, a po chwili na miejsce przybył patrol Policji, który zatrzymał agresywnego mężczyznę - informują służby prasowe sądeckiej Policji.

 

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, 24-latek usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej, spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz używania przemocy i gróźb w celu wywarcia wpływu na pokrzywdzonego.

 

Grozi mu do 10 lat więzienia. Na chwilę obecną został aresztowany na 3 miesiące. Teraz o jego losie zadecyduje Sąd.