Dramatyczny pożar w Chochorowicach

Dramatyczny pożar w Chochorowicach
Zdj. Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu

22 października w godzinach wieczornych w Chochorowicach miał miejsce dramatyczny pożar, który gasiło przez 3 godziny aż 9 zastępów straży pożarnej.

 

Przybyli na miejsce strażacy musieli opanować pożar budynku gospodarczego oraz garażu. Dramaturgii dodawał fakt, że zagrożony rozniesieniem ognia był również sąsiadujący z nim dom oraz stodoła. Właściciel płonących obiektów usiłował je ugasić na własną rękę jednak próba ta zakończyła się fiaskiem.

 

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren działań. Strumieniem wody polewali zarówno płonące jak i zagrożone budynki.  Do czynności ratunkowych włączyło się również Pogotowie Energetyczne, które odłączyło dopływ prądu w sąsiednich budynkach mieszkalnych oraz tych objętych pożarem.

Dużym zagrożeniem była butla z gazem, która znajdowała się w garażu. W każdej chwili mogła ona wybuchnąć. Strażacy użyli prądu wody w celu jej schłodzenia. Z budynków objętych pożarem udało się ewakuować zwierzęta oraz część mienia. 

 

W trakcie czynności ratowniczo-gaśniczych sprawdzono temperaturę elewacji budynku mieszklanego, który był bezpośrednio narażony na pożar. Nie stwierdzono niczego niepokojącego.  Po ugaszeniu pożaru dla pewności, że nie ma już zagrożenia kontroli poddano teren pogorzeliska oraz pobliskie budynki gospodarzce. 

 

Na razie nie wiadomo co wywołało pożar.