Dzisiaj policyjna akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Dzisiaj policyjna akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Dzisiaj policyjna akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", Fot. ilustracyjna

W dniu dzisiejszym (15.04.2019) w całym kraju odbywa się policyjna akcja pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Chodzi o zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi oraz rowerzyści.

 

Piesi, czyli tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są grupą najbardziej zagrożoną wypadkami, do których często dochodzi na przejściach, które wbrew pozorom powinny gwarantować bezpieczne przejście na drugą stronę pasów.

 

Dzisiaj Policjanci z drogówki będą kładli szczególny nacisk na to, jak kierowcy zachowują się wobec "niechronionych uczestników ruchu drogowego", szczególnie tam gdzie znajdują się dla nich specjalnie oznakowane przejścia.

 

Kierujący powinni zawsze zachować w tych miejscach szczególną ostrożność. To samo tyczy się przy przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie wręcz trzeba założyć, że spotkamy osobę jadącą jednośladem.

 

Również sami rowerzyści w trosce o własne bezpieczeństwo powinni pamiętać, że ze względu na mniejsze gabaryty ich pojazdów mogą być niezauważeni na drodze przez innego uczestnika ruchu drogowego. Dlatego należy dostosować sposób poruszania się po drodze do warunków ruchu, zmniejszając tym samym ryzyko wypadku.

 

Źródło: KMP Nowy Sącz