Finał Kolarskiego Grand Prix Nowego Targu

Finał Kolarskiego Grand Prix Nowego Targu
Fotografia ilustracyjna

Przy Miejskiej Hali Lodowej, 16 września, odbył się finał czwartej edycji Kolarskiego Grand Prix Nowego Targu. Zawody zostały zorganizowane w ramach charytatywnej imprezy Winter Classic przez Nowotarski Klub Kolarski. 

 

Zawody odbywały się od maja do lipca oraz we wrześniu. Zawodnicy uczestniczyli w wyścigu eliminacyjnym i punktowym. Uzyskane przez nich wyniki zostały następnie uwzględnione w klasyfikacji generalnej. 

 

W niedzielę 16 września 2018 r. odbył się finałowy wyścig punktowy, poprzedzony rozgrzewką w postaci wyścigu eliminacyjnego. Po wyścigu eliminacyjnym na podium stanęli Krzysztof Kępa (I miejsce), Jakub Surówka (II miejsce) i debiutant Janusz Bala (III miejsce). Duch rywalizacji towarzyszył zawodnikom do ostatniej rundy. 

 

W niedzielę odbył się także wyścig najmłodszych kolarzy – dzieci zostały podzielone na różne grupy wiekowe. W zależności od kategorii wiekowej mali zawodnicy mieli do pokonania od jednego do trzech okrążeni nowotarskiego toru. Wszystkich uczestników nagrodzono pamiątkowymi statuetkami. 

 

Po wyścigu najmłodszych kolarzy rozpoczął się wyścig punktowy rozstrzygający klasyfikację generalną. O zwycięstwo walczyli Tomasz Koszarek, Krzysztof Kępa i Jakub Surówka. Jednakże żaden z nich nie znalazł się na pierwszym miejscu. Tę rozgrywkę zwyciężył Robert Bobka, który wygrał dwie podwójnie punktowane rundy, co zapewniło mu zwycięstwo w 4. edycji  Kolarskiego Grand Prix. Drugie miejsce zajął Krzysztof Kępa, a III – Tomasz Koszarek.

 

Ostatecznie po podliczeniu punktów okazało się, że w klasyfikacji generalnej Tomasz Koszarek i Krzysztof Kępa uzbierali taką samą liczbę punktów. Z uwagi na to, że w ostatnim wyścigu Krzysztof Kępa zajął wyższe miejsce na podium, został uznany zwycięzcą. Tomasz Koszarek w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce, natomiast Jakub Surówka zajął trzecie miejsce na podium. Co ciekawe, wszyscy trzej zawodnicy należą do Nowotarskiego Klubu Kolarskiego. 

 

Puchary i dyplomy dla zwycięzców zostały wręczone przez Grzegorza Watychę - Burmistrza Miasta Nowego Targu. Sześciu zawodników zajmujących najwyższe miejsca w klasyfikacji otrzymało nagrody rzeczowe wręczone w formie Voucherów przez Cezarego Szafrańca (Maxmil) i Piotra Twardosza (Sports Camp).