Finał Przeglądu Działań Artystycznych „Pod Skrzydłami Anioła”

Finał Przeglądu Działań Artystycznych „Pod Skrzydłami Anioła”
Finał Przeglądu Działań Artystycznych „Pod Skrzydłami Anioła”

W firmie Wiśniowski odbył się Finał Przeglądu Działań Artystycznych „Pod Skrzydłami Anioła”.

 

W tegorocznej XIII edycji do konkursu wokalnego "Anielska Nutka" zgłosiła się rekordowo ponad setka dzieci i młodzieży z Małopolski, a do konkursu plastycznego „Moja kartka bożonarodzeniowa” nadeszło blisko 1 tys. zgłoszeń od autorów kartek z całej Polski.

 

Finał Przeglądu piosenką „Kolęda samotnych” rozpoczęła zdobywczyni nagrody Grand Prix w konkursie „Anielska nutka” Hanna Solarczyk z Krakowa.

 

Wydarzenie swoimi występami uświetnili również laureaci Wojewódzkiego Konkursu Piosenki „Anielska nutka”: Ania Kulig z przedszkola „Jaś i Małgosia” w Nowym Sączu, zdobywczyni I miejsca w kategorii wiekowej 7-10 lat, Miłosz Koszut z Pisarzowej, laureat I miejsca w kategorii wiekowej 11-13 lat, Gabriela Golec z Pałacu Młodzieży w Tarnowie, która zajęła 1. miejsce ex aequo w kategorii solistów w wieku 14-15 lat. Na zakończenie Finału Przeglądu wystąpili podopieczni Zespołu Szkół nr 5 Specjalnych.


Zwycięzcom nagrody wręczali: Iwona Mularczyk, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza, Maciej Ryś, prezes zarządu firmy Wiśniowski, Dariusz Leśniak, dyrektor nowosądeckiej delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty, Tomasz Baliczek, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowego Sącza, a także Jadwiga Marzec, autorka książek dla dzieci i fundatorka nagród w kategorii uczestników z niepełnosprawnościami.

 

Źródło: Pałac Młodzieży Nowy Sącz, Fot. Paweł Gutowski