Gmina Korzenna daje zielone światło na sprzedaż 27 hektarów w Wojnarowej bez przetargu, komu i co tam powstanie?

Gmina Korzenna daje zielone światło na sprzedaż 27 hektarów w Wojnarowej bez przetargu, komu i co tam powstanie?
Gmina Korzenna sprzeda bez przetargu 27 hektarów w Wojnarowej, komu i co tam powstanie? Fot ilu.

Na ostatniej sesji rady gminy Korzenna, radni jednomyślnie podjęli decyzje o sprzedaży 27 ha pod jednostkę wojskową. Uchwałę w sprawie zgody na bezprzetargowe zbycie terenów poparło wszystkich 15 radnych.

 

Będą to dokładnie trzy działki których łączna powierzchnia wynosi niespełna 27 hektarów.  Wojsko już wcześniej podczas wizji lokalnej wskazało iż są zainteresowani tymi właśnie terenami z uwagi na ich lokalizację, jak i powierzchnię która spełnia ich oczekiwania gdyż w tym miejscu zamierza utworzyć 3 Batalion Strzelców Podhalańskich.

 

Warto podkreślić, iż przed podjęciem decyzji o sprzedaży radni zbadali wątek historyczny zapoznając się z historią wojska na Sądecczyźnie. W trakcie tejże „wycieczki historycznej” radnych odkryto, że w czasach zaborów stacjonował w tym regionie 20 pułk piechoty, w którym służyło wielu mieszkańców regionu. 

 

Gmina liczy również no to że inwestycje wojska przyczynią się do jej rozwoju. „Inwestycje wojska szacowane są na kilkaset milionów złotych. Jednostka zapewne korzystać będzie z usług lokalnych przedsiębiorców, a zatrudnienie znajdą w niej setki osób.” - gmina Korzenna 


Źródło: Gm. Korzenna