Gmina Korzenna z promesą na remont dróg i mostów

Gmina Korzenna z promesą na remont dróg i mostów
Gmina Korzenna z promesą na remont dróg i mostów, Fot. ilustracyjna

Gmina Korzenna otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa na remonty dróg zniszczonych wskutek powodzi. Kwota przyznanej dotacji to ponad 1,6 mln zł. Promesę poświadczającą udzielenie wsparcia odebrał w sobotę 2 marca w Krakowie sekretarz gminy Krzysztof Ogorzałek.

 

W sumie podczas spotkania w Krakowie promesy odebrali przedstawiciele 55 małopolskich gmin na łączną kwotę 96 mln zł. W wydarzeniu uczestniczyli wicepremier Beata Szydło oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

 

Pomoc przyznana Gminie Korzenna jest jedną z najwyższych przyznanych samorządom z Małopolski. – Wnioskowaliśmy o dofinansowanie do pięciu inwestycji i nasz wniosek został uwzględniony w całości, co oznacza, że zrealizujemy pięć zadań – podkreśla sekretarz gminy.

 

Prace obejmą odbudowę mostu w Słowikowej (Słowikowa do Klimkówki koło Wańczyka), odbudowę mostu w Korzennej (Korzenna od Świegocina przez Bękowiec-Mogilno Kawiory koło Pacha), remont drogi o długości około 500 metrów w Lipnicy Wielkiej (Niecew-Lipnica Wielka Brzezie – Jasionki Dziołowa), remont drogi w Bukowcu o długości ponad 1,1 km (Bukowiec-Paleśnica) oraz remont drogi w Korzennej i Wojnarowej o długości około 600 metrów (Wojnarowa Mosteczna-Wojnarowa Pogwizdów do Szajny).

 

Wszystkie prace zostaną wykonane w tym roku. 

 

Źródło i Fot. Gmina Korzenna