Gmina Stary Sącz dopłaci do szynobusu

Gmina Stary Sącz dopłaci do szynobusu
Gmina Stary Sącz dopłaci do szynobusu, Fot. Miasto Nowy Sącz

Gmina Stary Sącz udzieli wsparcia finansowego do kursowania szynobusu, w kwocie 10 tysięcy złotych. Umowa na ten cel została podpisana 5 kwietnia pomiędzy Prezydentem Nowego Sącza Ludomirem Handzlem, a burmistrzem Starego Sącza Jackiem Lelkiem.

 

- Ta kwota, którą przekazujemy jako nasz udział w kursowaniu szynobusu to jest taki gest solidarności ze strony samorządu Starego Sącza. Stoimy na stanowisku, że problemy Sądecczyzny powinniśmy rozwiązywać razem i nie zajmować takiej pozycji „moja chata z kraja w związku z tym to mnie nie dotyczy” – mówił podczas podpisywania umowy burmistrz Staego Sącza Jacek Lelek. - Chcemy się włączać, w tym przypadku symbolicznie, ale w innych przypadkach bardzo aktywnie w to, żebyśmy wspólnie, wszyscy razem rozwiązywali problemy, które dotyczą mieszkańców całej Sądecczyzny, którzy przemieszczają się, jeżdżą do pracy, do szkoły, na zakupy, do lekarza. Od samego początku podkreślałem, że problem przebudowy mostu heleńskiego to nie jest tylko i wyłącznie problem Nowego Sącza, chociaż formalnie oczywiście cały ciężar inwestycyjny na Nowym Sączu spoczywa, ale ta inwestycja będzie służyła nam wszystkim - mówił Burmistrz Jacek Lelek.
 

Prezydent Ludomir Handzel podziękował za udzielone wsparcie finansowe oraz zaznaczył, że podpisana umowa jest dowodem na to, że pojawiające się problemy komunikacyjne powinny być rozwiązywane wspólnie przez wszystkie miasta i gminy leżące w Kotlinie Sądeckiej. 
 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz