Gminne Obchody Dnia Strażaka w Łącku

Gminne Obchody Dnia Strażaka w Łącku
Gminne Obchody Dnia Strażaka w Łącku, Fot. Maria Olszowska

W Łącku świętowano gminne obchody Dnia Strażaka. Była uroczysta msza święta, poświęcenie przez proboszcza Jacka Miszczaka samochodu GBA dla OSP w Czerńcu oraz wręczenie Złotych i Srebrnych Jabłek Sądeckich.

 

Na ręce wyróżnionych przekazał je starosta Powiatu Nowosądeckiego Marek Kwiatkowski razem z przewodniczącym RPN Romanem Potońcem i kierownikiem Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Ryszardem Wąsowiczem.

 

Odznaczenia zostały wręczone jako podziękowanie za ofiarną ochotniczą służbę i działania na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na Sądecczyźnie.

 

Złote Jabłka Sądeckie otrzymali druhowie: Jan Kozieński i Grażyna Kozieńska z OSP w Obidzy, zaś Srebrne: Stanisław Cebula – OSP w Zabrzeży, Zygmunt Szlęk i Marceli Gromala – OSP w Zarzeczu, Henryk Wnęk i Paweł Dąbrowski z OSP w Kiczni, Stanisław Majerski – OSP w Kadczy, Zbigniew Jawor i Jan Pach – OSP w Woli Kosnowej, Stanisław Pasiud i Tadeusz Kurnyta – OSP w Czerńcu, Władysław Biel – OSP w Jazowsku, Julian Poparda i Grzegorz Pustułka – OSP w Maszkowicach.

 

Starosta przekazał również promesy na zakup sprzętu i ubrań strażackich, w łącznej kwocie 11 tys. zł., przedstawicielom OSP w Czerńcu, Maszkowicach, Zabrzeży i Zagorzynie.

 

Źródło. Starostwo Powiatowe Nowy Sącz, Fot. Maria Olszowska