Gorlice. Festiwal Kolorów w rytmie reggae

Gorlice. Festiwal Kolorów w rytmie reggae
Fotografia ilustracyjna

Dobra muzyka, uśmiechnięci ludzie i zabawa kolorami Holi królowały w niedzielę 2 września 2018 r. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach. Na trzeciej edycji Festiwalu Kolorów bawiono się w rytmach reggae. Wstęp był wolny.

Choć święto kolorów i idea obsypywania się różnymi kolorami oryginalnie wywodzi się z wierzeń indyjskich, to jednak – jak zapewnia Marcin Gugulski, koordynator biura informacji i promocji gorlickiego ratusza – w Festiwalu kolorów ciężko doszukiwać się jakichkolwiek odniesień religijnych. Eksplozja kolorów miała po prostu wyzwalać dobrą energię, być bodźcem do świetnej zabawy oraz zawierania nowych znajomości i szaleństwa w gronie przyjaciół.

Począwszy od godziny 16.30, w jednogodzinnych odstępach, na stadionie będą odbywały się wyrzuty kolorowych proszków Holi, które są bezpieczne dla zdrowia i bez problemów schodzą z ubrań, skóry czy włosów.

Zabawie towarzyszyła oprawa muzyczna, którą zapewnili dwaj prowadzący, Simonu i Selecta Piti, wykonujący muzykę jamajską. Była to tylko rozgrzewka przed występem gwiazdy, którą w tym roku był Mesajah, a właściwie Manuel Rengifo Diaz, polski wokalista, wykonujący muzykę reggae.

Głodni i spragnieni mogli posilić się na rozbudowanej strefie gastronomicznej, pełnej wspaniałych przekąsek i napojów. Na dzieci czekały nadmuchiwane zamki i inne atrakcje.