Grudniowe atrakcje kulturalne w Nowym Targu

Grudniowe atrakcje kulturalne w Nowym Targu
Oficjalna strona Miasta Nowy Targ

W miesiącu grudniu w Nowym Targu przewidziano liczne atrakcje kulturalne dla mieszkańców oraz osób przyjezdnych. Poniżej przegląd najważniejszych imprez oferowanych przez miasto.

 

W niedzielę 2 grudnia o godz. 15.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu na al. Tysiąclecia odbędzie się 37 Koncert Laureatów XXIX Archidiecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej na Podhalu Sacrosong zatytułowany „Wiara źródłem niepodległości". Wstęp wolny – wejściówki do odbioru w parafii Jana Pawła II w Nowym Targu.

 

We czwartek 6 grudnia o godz.17.00 w nowotarskim MOKu odbędzie się Mikołajkowe Spotkanie z Bajką w aktorskim wykonaniu nowotarskich vip-ów. Tegoroczna Bajka będzie miała tytuł „Komar i Orkiestra". Reżyserii podjęła się Beata Paluch aktorka Starego Teatru w Krakowie. Wstęp wolny – mile widziane wykupienie przygotowanych paczek mikołajkowych dla dzieci z potrzebujących rodzin. Na koniec przewidziane jest spotkanie ze Św. Mikołajem.

 

W sobotę 8 grudnia w godz.9.00-14.00 w MOKu na al. Tysiąclecia 37 odbędzie się III Amatorski Mikołajkowy Turniej Szachowy - Cogito ergo sum o Puchar Burmistrza Nowego Targu. Wstęp wolny – zapisy do czwartku 6 grudnia, w trzech grupach wiekowych: juniorzy (6 – 12 lat), seniorzy (13+ lat), zaawansowani (członkowie sekcji szachowych). Dodatkowo dla wszystkich chętnych przewidziano równolegle do turnieju naukę podstaw gry w szachy.

 

Oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz plenerowego Lodowiska nastąpi w sobotę15 grudnia o godz.16.00 na nowotarskim Rynku. W sercu miasta będzie można zakupić rozmaite przedmioty i specjały na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Jarmark potrwa do 23 grudnia, a Lodowisko będzie otwarte do 9 marca.

 

W niedzielę 23 grudnia o godz. 16.00 na nowotarskim rynku odbędzie się Wigilia Miejska. Wstęp wolny. Jak co roku przewidziano inscenizację Jasełek, wspólne kolędowanie, życzenia i łamanie się opłatkiem, a także spróbowanie góralskiego jadła.

 

W sobotę 29 grudnia o godz.16.00 w nowotarskim MOKu zaplanowano wspólne kolędowanie. Wstęp wolny.

 

W niedzielę 30 grudnia o godz. 11.00 w Ratuszu (Rynek 1) będzie miał miejsce Krakowski Salon Poezji w Nowym Targu. Przewidziano spotkanie ze znanym i lubianym w Nowym Targu aktorem Starego Teatru w Krakowie Rafałem Jędrzejczykiem, który zaśpiewa Pastorałki. Wstęp wolny.