Grupa Podhalańska GOPR świętuje 65- lecie!

Grupa Podhalańska GOPR świętuje 65- lecie!
Grupa Podhalańska GOPR świętuje 65- lecie, Fot. Gmina Łącko

Grupa Podhalańska GOPR świętowała Dzień Ratownika w wyjątkowy sposób. Uroczystości zbiegły się w czasie z jubileuszem 65 - lecia powstania tej grupy ratowniczej. 

 

Obchody zostały rozpoczęte od Mszy Świętej, którą na szczycie góry Wdżar odprawił ks. Kazimierz - kapelan Grupy Podhalańskiej GOPR. Po mszy świętej odbyła się konferencja zorganizowana w ramach prjektu pod nazwą "Kształtowanie i podnoszenie transgranicznych kompetencji ratowników GP GOPR i Horska Zachranna Służba". 

 

Po konferencji odbyła się uroczysta gala, podczas której prezes Zarządu Grupy Podhalańskiej Maciej Kopytek wręczył Srebrne i Złote Odznaki Honorowe GOPR i odznaki "Za zasługi dla ratownictwa górskiego". Jeden z ratowników odebrał nominację na starszego ratownika górskiego. 

 

Podczas obchodów byli obecni także przedstawiciele służb ratownictwa górskiego z Niemiec i Słowacji. W uroczystościach wziął również udział Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina, który na ręce Naczelnika GP GOPR Marka Ciaś przekazał dwa urządzenia GPS, których zakup został sfinansowany ze środków finansowych budżetu gminy Łącko. 

 

Źródło i Fot. Gmina Łącko