Handlarze marihuaną w Grybowie rozpracowani przez Policję.

Handlarze marihuaną w Grybowie rozpracowani przez Policję.
Fotografia ilustracyjna

Policjanci Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową sądeckiej komendy prowadząc swoje czynności operacyjne ustalili, że na terenie gminy Grybów znajduje się plantacja marihuany. 28 października udali się na miejsce. Znaleźli duże ilości narkotyków, a dokładnie 10 krzewów konopi indyjskich i blisko 3 kg suszu marihuany. Kolejnym krokiem było znalezienie właściciela nielegalnej plantacji. 


Już po trzech dniach udało się wstępnie wytypować sprawcę, a 2 listopada w godzinach porannych przeszukano kilka domów i budynków gospodarczych. W efekcie prowadzonego śledztwa zatrzymano dwóch mężczyzn, których przewieziono do sądeckiej komendy, a następnie przesłuchano.


Jednemu ze sprawców przedstawiono zarzut sprzedaży narkotyków osobom małoletnim, za co grozi nawet do 8 lat więzienia, a drugiemu zarzut uprawy oraz posiadania znacznych ilości takich środków oraz ich sprzedaży w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Obaj mężczyźni przyznali się do winy, a policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie zatrzymanych na kwotę kilku tysięcy złotych.