Inspektor Jarosław Tokarczyk odchodzi z sądeckiej Policji

Inspektor Jarosław Tokarczyk odchodzi z sądeckiej Policji
Inspektor Jarosław Tokarczyk odchodzi z sądeckiej Policji, Fot. KMPNS

Od 4 maja zgodnie z decyzją Komendanta Głównego Policji, gen. insp. dra Jarosława Szymczyka, insp. JarosławTokarczyk będzie pełnił obowiązki I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. 

 

Z uwagi na stan pandemii koronawirusa nie odbyła się tradycyjna, uroczysta zbiórka podczas, której kadra kierownicza, funkcjonariusze, pracownicy cywilni i zaproszeni goście gratulowali awansu i dziękowali za współpracę komendantowi. Tym razem z uwagi na wyjątkowe okoliczności możliwe było tylko zorganizowanie wideokonferencji.

 

Odchodzący Komendant żegnając się z kadrą kierowniczą nie krył wzruszenia i z wielką serdecznością dziękował za wspólne lata spędzone w sądeckiej jednostce - „Nie ukrywam, że nie jest mi łatwo żegnać się z komendą, a tym bardziej żegnać się z Wami… Z niektórymi z Was znałem się kilka, z innymi kilkanaście lat i więcej... Koleżanki i Koledzy, dziękuję Wam za te wszystkie lata, które spędziliśmy razem w służbie. Wiele się od Was nauczyłem, jak również od tych, których dziś już z nami nie ma. Zawsze na Was mogłem liczyć, bo każdy z Was jest profesjonalistą w tym co robi. To, jak funkcjonuje Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu jest przede wszystkim Waszą zasługą oraz zasługą policjantów i pracowników cywilnych. Chciałem Wam po prostu bardzo podziękować za wspólną służbę i spędzony czas. To również dzięki Wam mogę awansować na kolejne stanowisko. Proszę Was bardzo o przekazanie podziękowań także wszystkim Waszym policjantom, policjantkom i pracownikom cywilnym. W dobie koronawirusa to pożegnanie wygląda tak, ale może to dla mnie lepiej, bo gdybym stał przed Wami byłoby mi na pewno trudniej… Koleżanki i Koledzy, życzę Wam spełnienia planów osobistych, zawodowych, awansów, samych życzliwych ludzi wokół i zdrowia, bo ono jest najcenniejsze. Współpraca z Wami była dla mnie zaszczytem i jeszcze raz bardzo dziękuję za wspólną służbę.”

 

W podziękowaniu za współpracę insp. Jarosławowi Tokarczykowi pamiątkową statuetkę przekazali mł. insp. Adam Bukański – p.o. I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu oraz kom. Zbigniew Zacher – p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, a przedstawiciel kadry kierowniczej przekazał pamiątkowy grawerton.

 

***

 

Inspektor Jarosław Tokarczyk rozpoczął służbę w 1995 roku w Komisariacie Policji w Piwnicznej-Zdroju. W latach 2000-2003 był Oficerem Dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Od 2004 do 2007 roku był Kierownikiem Referatu Konwojowo-Ochronnego Sztabu Policji w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu. W latach 2007-2010 kierował Referatem w Nowym Sączu Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, a następnie od 2010 do 2011 roku był Zastępcą Naczelnika Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 16 czerwca 2011 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, a 1 października 2014 roku na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, nadzorując w tym czasie pion prewencji sądeckiej jednostki. Od 16 listopada 2015 roku był Komendantem Miejskim Policji w Nowym Sączu.

 

Źródło: KMPNS