Interaktywny Plac Zabaw Wodnych w Nowym Sączu – nowa atrakcja dla turystów i mieszkańców

Interaktywny Plac Zabaw Wodnych w Nowym Sączu – nowa atrakcja dla turystów i mieszkańców
Interaktywny Plac Zabaw Wodnych w Nowym Sączu – nowa atrakcja dla turystów i mieszkańców, Fot. Miasto Nowy Sącz

W Nowym Sączu powstanie Interaktywny Plac Zabaw Wodnych! Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach naboru prowadzonego w 2018 r., w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. 

 

Projekt jest ukierunkowany na stworzenie Interaktywnego Placu Zabaw Wodnych, który będzie pełnił rolę miejsca relaksu w letnie dni dostępnego dla mieszkańców miasta i powiatu oraz turystów. Interaktywny charakter tego miejsca będzie polegał na tym, że użytkownicy będą spędzać czas poprzez twórczą zabawę – np. z kołem wodnym imitującym młyn wodny, ciągiem elementów inspirowanych linią technologiczną fabryki, napędzaną wodą. 

 

Na wodnym placu zabaw pojawią się wiaderka na drążku, parasol, armatka, pszczoła, prysznice, a także dysze w formie tunelu, wulkanu i pająka. Plac będzie miał powierzchnię wynoszącą ok. 1193 m2. Strefa placu będzie „strefą mokrej stopy” – użytkownicy będą wchodzili na plac przez brodzik płukania stóp, albo w obuwiu zmiennym. Personel i użytkownicy interaktywnego placu będą zobowiązani do przestrzegania zasad higieny. 

 

Na plac zabaw będzie można wejść na plac przez pływalnię, albo bezpośrednio na plac – po wykupieniu biletu. Obiekt zostanie ogrodzony oraz przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Plac został zaprojektowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. Realizacja projektu przyczyni się do zróżnicowania i rozwoju oferty turystycznej oraz wzrostu zainteresowania rekreacją i aktywności rodzinnej.