Jarmark Bożonarodzeniowy już 14 grudnia

Jarmark Bożonarodzeniowy już 14 grudnia
Oficjalna strona Miasta Nowy Sącz

Dzięki aktywności mieszkańców naszego miasta w edycji Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza na 2018 rok, 14 grudnia na nowosądeckim Rynku rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie można zrobić zakupy przedświąteczne oraz spotkać się z Prezydentem Miasta Nowego Sącza Ludomirem Handzlem, który podczas Jarmarku zaprosi nowosądeczan do podzielenia się opłatkiem.
 

Jarmark Bożonarodzeniowy to drugi z dwóch jarmarków (pierwszy odbył się w tym roku przed świętami wielkanocnymi), o które wnioskowali pomysłodawcy zadania "Kolorowe Jarmarki" - Nowosądecki smak i regionalny klimat świąt - organizacja targów świątecznych na sądeckim rynku". Zdaniem wnioskodawców zadania, które uzyskało poparcie Nowosądeczan w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza, takie wydarzenie pozwoli na wykreowanie atmosfery zbliżających się świąt. To także okazja do przybliżenia i prezentacji tradycji i bogatego dorobku kulturalnego, związanego ze świętami Bożego Narodzenia. 
 

Od 14 do 20 grudnia na odwiedzających Rynek będą czekać rękodzielnicy, artyści i twórcy ludowi, sprzedający swoje wyroby z motywami świątecznymi. Ponadto będzie można popróbować potraw i przysmaków kojarzących się z Bożym Narodzeniem.
 

Atrakcją tego wydarzenia będzie Kolejka Świętego Mikołaja.
 

W czasie Jarmarku - 16 grudnia, odbędzie się Sądecki Opłatek, podczas którego Prezydent Miasta Nowego Sącza złoży życzenia świąteczno-noworoczne mieszkańcom miasta oraz zaprosi do świątecznego poczęstunku.  Będą organizowane wówczas gry, zabawy i różnego rodzaju animacje dla dzieci, a o oprawę artystyczną zadba Miejski Ośrodek Kultury.