Jarmark Rzemiosła w Starym Sączu - dobre jedzenie, muzyka i lokalne wyroby rzemieślnicze

Jarmark Rzemiosła w Starym Sączu - dobre jedzenie, muzyka i lokalne wyroby rzemieślnicze
Jarmark Rzemiosła w Starym Sączu - dobre jedzenie, muzyka i lokalne wyroby rzemieślnicze, Fot. Urząd Miejski w Starym Sączu

Kolejna odsłona Jarmarku Rzemiosła w Starym Sączu dobiegła końca, jednak zarówno osoby prezentujące swój kunszt kulinarny lub rzemieślniczy, jak i zebrani mieszkańcy, nie mogą się już doczekać kolejnej, przyszłorocznej edycji wyjątkowego wydarzenia. 

 

Mieszkańcy i turyści tłumnie zebrali się, aby poznać tradycyjne wyroby rzemieślnicze i potrawy na starosądeckim rynku. Wśród prezentowanego rękodzieła nie zabrakło rzeźby, ceramiki artystycznej i użytkowej oraz wyrobów z pszczelego wosku. 

 

Na wytwornych stoiskach dumnie prezentowały się misternie haftowane serwety, dekoracyjne poduszki i ręcznie robiona biżuteria. Artyści zaprezentowali olejne obrazy, pastele i ikony, a wśród wyrobów rzemieślniczych nie zabrakło zabawek.

 

Zgodnie z tradycją Jarmarku Rzemiosła dyplom i jarmarkowy kogut zostały przyznane rzemieślnikom, których wyroby wyróżniały się pod względem wykonania i kreatywności na tle innych. W tym roku nagrodę otrzymali Kovacs Zoltan i Kovacs Zoltanne, którzy reprezentowali miasto partnerskie Keszthely, położone na Węgrzech. Na swoim stoisku zaprezentowali figurki z papieru w strojach ludowych, rzeżbę w rogu i pisanki. 

 

Nagrodzono również Justynę Deryng z Piwnicznej - Zdroju (ceramika z motywami roślinnymi), Marka Dudka z Gródka nad Dunajcem (wyroby z drewna), Jerzego Witka z Łodzi (ceramika i garncarstwo, lampy z mosiądzu) oraz Stowarzyszenie Ludzi Twórczych z Brzozowa.

 

Stowarzyszenie zaprezentowało rzeźby, drewniane zabawki, lnianą odzież, koronki i gobelinowe hafty. Wśrod kulinariów dominowała kuchnia węgierska i lokalna. Na scenie zostały zaprezentowane występy taneczne i muzyczne, w tym, ludowe tańce węgierskie. 

 

Źródło i Fot. Urząd Miejski w Starym Sączu