Jazda bez uprawnień, policyjny pościg i rozbity samochód

Jazda bez uprawnień, policyjny pościg i rozbity samochód
Jazda bez uprawnień, policyjny pościg i rozbity samochód

20 czerwca funkcjonariusze otrzymali informację o tym, że samochód przejeżdżający przez Krużlową Niżną może być prowadzony przez osobę nietrzeźwą.

 

Mundurowi udali się we wskazane miejsce i faktycznie tor jazdy wskazywał na to, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Policjanci dali znak do zatrzymania samochodu. 

 

Początkowo pojazd zaczął zwalniać, po czym nagle skręcił w lewo i z dużą prędkością ruszył w kierunku Wojnarowej. Policjanci podjęli pościg, jednak wkrótce kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i dachował - informują sądeccy policjanci.

 

W wyniku zdarzenia nie ucierpiał pasażer pojazdu, za to kierujący został zakleszczony w Volkswagenie. Po jego wydobyciu został przekazany załodze Pogotowia Ratunkowego.

 

Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Korzenna nie dość, że prowadził pod wpływem alkoholu to również nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu.

 

Kierowanie w stanie nietrzeźwości podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

 

Jeżeli sprawca dopuścił się tego czynu np. w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w związku ze skazaniem za przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.