Jedna z przychodni w Nowym Sączu chwilowo zamknięta – konieczna była dezynfekcja

Jedna z przychodni w Nowym Sączu chwilowo zamknięta – konieczna była dezynfekcja
Jedna z przychodni w Nowym Sączu chwilowo zamknięta – konieczna była dezynfekcja

Dzisiaj w okolicy godziny 12 została zamknięta jedna z Sądeckich przychodni. Powód - zjawił się pacjent z objawami mogącymi wskazywać na covid-19.

 

Nikt nie mógł wejść do środka, a przed przychodnią pojawiły się osoby w specjalistycznych kombinezonach z przyrządami do dezynfekcji. Sam pacjent został zabrany karetką transportową do szpitala na dalsze badania. 

 

Obecnie wiadomo już, że osoba, która spowodowała konieczność odkażania przychodni nie ma koronowirusa. Tę informację potwierdziła rzecznik szpitala w Nowym Sączu. Natomiast cała procedura dezynfekcji jest standardowa i musi ją przejść miejsce, gdzie pojawiła się osoba z podejrzeniem tej choroby. 

 

Niestety takie przypadki jak ten wspomniany, czyli pacjenta, który podejrzewa u siebie covid-19 i kieruje się na SOR czy do przychodni są częste i generują bardzo poważny problem, gdyż taka osoba nie powinna kierować się w te miejsca.

 

W sytuacji, kiedy zjawia się taki człowiek w przychodni, ta ma natychmiast obowiązek dezynfekcji. Natomiast ludzie przebywający w tym czasie wewnątrz, muszą być objęci nadzorem lub poddani kwarantannie – mówi nam rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

 

A co w takim razie powinna zrobić taka osoba? Przede wszystkim, zastanowić się czy w ciągu ostatnich 14 dni przebywałeś na obszarach objętych wirusem bądź miałeś kontakt z osobą zarażoną.

 

Jeśli tak, a dodatkowo masz objawy takie jak gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem, to nie idź na SOR, ani do swojej przychodni.

Zamiast tego :
•    Powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną
•    Zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
 

 

Co robić kiedy podejrzewasz korono wirusa